Arçelik Bulaşık Makinesi Alttan Su Kaçırıyor

Bulaşık makineleri her evin en büyük yardımcılarından biri olan beyaz eşyalardan biridir. Bu nedenle bulaşık makinesinin arızalanması ev içerisinde ki gündelik yaşamın kalitesini düşürebilir. Bu yüzden bulaşık makinelerinde bir arıza ya da aksaklık meydana geldiğinde, en kısa süre içerisinde arıza giderilmelidir.

Arçelik bulaşık makinelerinde altta su kaçırma sorunu sıklıkla meydana gelir. Bu marka ile alakalı bir durum değil, bulaşık makinelerinin genel sorunlarından biridir. Peki bulaşık makinesinin alttan su kaçırmasına neden olacak sorunlar ne olabilir?

Bulaşık makinelerinin alttan su kaçırmasının görülen en yaygın nedeni pompa arızası ya da pompa hortumunda meydana gelen deformasyon veya tıkanıklık olabilir. Bunu anlamak için bulaşık makinesinin taban tarafında bulunan pompa ve hortum sistemini incelemek gerekir. Bulaşık makinelerinde genel olarak iki farklı pompa ve işlev bulunur. Bunlardan biri suyun bulaşık makinesinin içinde dolaşmasını sağlayan sistem, bir diğeri de tahliye görevi yapan ve suyu bulaşık makinesinden boşaltan sistemdir. Bu sistemleri kontrol ederek bir sorun olup olmadığına bakabilirsiniz.

Bulaşık makinesinin içindeki suyu sızdırmasını önleyen altlarda conta benzeri bir plastik şerit bulunur. Bu plastik şeridin zarar görmesi, eskimesi, yerinden çıkması ya da yırtılıp, delinmesi gibi durumlar da bulaşık makinesinin alttan su sızdırmasına neden olur. Bu sorunların hepsi teknik servis çağırmadan sizin yapabileceğiniz şeylerdir. Fakat bu konuda kendinizi yeterli görmüyorsanız, teknik servis çağırmak daha sağlıklı sonuçlar elde etmenize neden olabilir.

TIKLA SERVİSİ ARA