Arçelik Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor

Bulaşık makinelerinin bardakları ve diğer bulaşıkları çizmesi birçok kadının en yaygın problemlerinden biridir. Buna bulaşık makinesinde ki bir arıza neden olacağı gibi kullanıcı hataları daha sık görülen durumlardır. Bu nedenle teknik servis çağırmadan önce bazı kontrolleri yapmak ve yöntem değiştirmek gerekir.

Arçelik bulaşık makinelerinin bardakları çizmesine neden olan en önemli unsur tuz ve parlatıcı ayarının yanlış yapılmasından kaynaklanır. Birçok popüler bulaşık deterjan tabletleri içerisinde hepsini bulundurduğu için kullanıcılar sadece tablet kullanır. Bu doğru bir yaklaşım değildir ve tablet kullanılmasına rağmen bulaşık makinelerinde tuz ve parlatıcı da kullanılmalıdır.

Arçelik bulaşık makinesinin bulaşıkları çizmesinin bir diğer nedeni de şebeke suyunun sertlik oranı ve kullanılan deterjanın kalitesi de olabilir. Özellikle şebeke suyundan kaynaklanan çizilmeler çok yaygın görünür. Bu durumda yapabilecek şey çok azdır fakat parlatıcı bölümüne sirke koyarak bu durumu kendince çözen kadınların sayısı oldukça fazladır. Ayrıca kalitesiz bir deterjan da maliyetten kısmak isterken daha büyük maliyetlere yol açabilir. Bu nedenle bulaşık makinesinde kullandığınız deterjanların kalitesine önem verilmelidir.

Birçok ev kadını bulaşık makinesine çok fazla deterjan koyarak bulaşıkların daha iyi temizleneceğini düşünür. Bu oldukça yanlış bir düşüncedir. Özellikle toz deterjanı fazla koymak makinenin hepsini çözememesine ve deterjanın çözülmeden bardakları çizmesine neden olabilir. Bu yüzden deterjanı da tam gerektiği kadar koymak sorunu çözecektir.

TIKLA SERVİSİ ARA