Arçelik Bulaşık Makinesi Ön Kapaktan Su Akıtıyor

Kapaktan su akıtma arızası Arçelik bulaşık makinelerinde sıkça karşılan bir problem değildir. Kapaktan su akıtma durumunun birçok nedeni olmakla birlikte en büyük nedeni bulaşık makinesi kapağının zarar görmesi, aşınması durumdur.

Bulaşık makinesinin sürekli olarak çok yüksek ısıda çalıştırılması ya da rezistans arızası nedeniyle aşırı yüksek ısılara çıkması ve bu durumun bulaşık makinesi kapağına verdiği zararlar nedeniyle kapakta oluşabilecek deformasyon durumları bu soruna yol açabilir.

Bununla birlikte hortumlarda oluşan tıkanıklıklar makine içerisindeki suyun tahliye edilememesi gibi nedenlerle bulaşık makinesi içindeki su kapaktan sızabilir. Hortumlardaki tıkanıklıkların giderilmesi bu ve benzeri diğer sorunları yaşamamak adına çok önemlidir. Bu anlamda hortumların kıvrık olmaması için belli periyotlarda kontrolünün yapılması gerekmektedir.

Yine aynı şekilde hortumlarda oluşabilecek bir tıkanma için gerekli işlemlerin belli periyotlara yapılıp tıkanıklığın önüne geçilmesi makinenin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Kullanıcının bulaşık makinesi kapağını tam olarak kapatmaması durumunda da makine içindeki su akışı dışarıya sızabilir. Bu nedenle bulaşık makinesine bulaşıkları yerleştirip makineyi başlatmadan önce makine kapağının tam oturup oturmadığı iyice ve tekrar tekrar kontrol edilmelidir.

TIKLA SERVİSİ ARA