Arçelik Buzdolabı E9 Hatası

Arçelik yerli bir marka olmanın yanı sıra birçok evde de severek kullanılan ve kullanıcıların genel olarak şikayetsiz kullandığı bir marka olarak bilinmektedir. Arçelik markasının en fazla kullanılan beyaz eşyalarından birisi de buzdolaplarıdır. Buzdolapları hepimizin evlerinin olmazsa olmazıdır.

Çünkü hayatımızı devam ettirebilmek için almamız gereken besinleri muhafaz ettiğimiz elektronik eşyadır buzdolapları. Hali ile aralıksız çalışan bir beyaz eşya çeşidinin de arızalanması kaçınılmazdır. Arçelik buzdolaplarında kullanıcılar tarafından en fazla sorulan ve çözümü istenen buzdolabı kodlarından bir tanesi de Arçelik buzdolabı e9 hatası olarak bilinmektedir.

Eğer Arçelik buzdolabınız bu hatayı veriyorsa bu hata kodu soğutucu bölme rezistans arızası anlamına gelmektedir. Bu sorunun çözümü için rezistansla birlikte termik sigorta da kontrol edilmelidir. Termik sigorta atarsa cihaz çalışmayı durdurur.

Termik sigorta direkt olarak değiştirilmelidir ve bu parça tamiri olan bir parça değildir. Arçelik buzdolabı modellerinde rezistans ölçülerek arızalı olup olmadığı anlaşılabilir. Arçelik buzdolabı E9 hatası için en yakınınızda teknik destek veren yerlerden teknik destek almanız önerilmektedir.

TIKLA SERVİSİ ARA