Arçelik Buzdolabı Hiç Durmadan Çalışıyor

Arçelik buzdolapları en fazla kullanılan ve kalite açısından en fazla tercih edilen buzdolabı markalarından biridir. Fakat elektronik eşyalar ne kadar kaliteli olursa olsun zamanla deforme olabilir. Arçelik buzdolaplarının sürekli çalışması sorunu da bu sorunlardan biridir. Fakat çok ciddi bir durum olmadığı için bu durumu muhtemelen kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Arçelik buzdolaplarının sürekli olarak çalışmasının en yaygın sebebi, buzdolaplarının hava almasıdır. Eğer buzdolabı hava alıyorsa içerisi yeterince soğumaz ve buzdolabı da soğutmaya çalıştığı için sürekli olarak soğutmaya devam eder. Peki, buzdolabının hava almasının nedeni ne olabilir?

Arçelik buzdolabınız hava alıyorsa en yüksek ihtimal dolap kapağının kenarlarında ki lastiklerin aşınmasından kaynaklanabilir. Lastikler yırtılmış, delinmiş, eskimiş ya da başka türlü deforme olduysa buzdolabının hava almasına neden olabilir. Sıcak havanın içeri girmesi ve soğuk havanın dışarı çıkması içerisinin yeterince soğumamasına neden olabilir. Bu da buzdolabının çok daha fazla çalışmasına neden olur.

Buzdolabının hava almasının bir diğer nedeni de kapağın yerinden çıkmış olması ya da düşmesi olabilir. Düşen kapak ya da yerinden oynayan kapak tam kapanmayacağı için hava alır ve bu da buzdolabının sürekli çalışmasına neden olur.

Arçelik buzdolaplarının sürekli olarak çalışmasının bir diğer nedeni de buzdolabının konumundan kaynaklanıyor olabilir. Özellikle buzdolabı güneş gören bir yerde ise çok zor soğutur ve motorun da yorulmasına neden olur.

TIKLA SERVİSİ ARA