Arçelik Çamaşır Makinesi Açılıp Kapanıyor

Arçelik çamaşır makinelerinde çamaşır makinesini çalıştırdıktan sonra durması, açılıp kapanması gibi sorunlar zaman zaman ortaya çıkabiliyor. Bu sorunun ortaya çıkmasında birçok problem olabilir. Eğer programlama ile ilgili bir hatadan kaynaklanıyorsa o zaman işiniz biraz daha kolaydır. Bu nedenle servisi çağırmadan önce bazı kontrolleri yapmakta fayda var.

Arçelik çamaşır makinelerinde açıp kapanma gibi bir durum söz konusu olduğunda ilk yapmanız gereken çamaşır makinesine reset atmaktır. Resetleme işlemi çamaşır makinesinin modeline göre farklılık gösterecektir. Çamaşır makinesine nasıl reset atacağınızı makinenin kullanma kılavuzundan öğrenebilirsiniz. Eğer kullanma kılavuzunu bulamıyorsanız Arçelik resmi internet sitesinden o modelin kullanma kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 78 56

Eğer resetleme işlemi çamaşır makinesinde ki sorunu çözmediyse, akla gelecek olan bir diğer ihtimal makinenin çalıştırma tuşunun bozulmuş olacağıdır. Tuş da ya da tuşun işleyen aksamında herhangi bir problem olması açılmamasına ya da açıldıktan sonra geri kapanmasına neden olabilir. Eğer teknik bir bilginiz yok ise servisi arayabilirsiniz, fakat biraz bilginiz varise kolaylıkla kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Resetleme işleminden sonra düzeldi ve daha sonra yeniden bozulduysa, eğer açma kapama tuşunda da bir sorun yoksa yüksek ihtimal elektronik kart arızası olabilir. Bu sizin müdahale edebileceğiniz bir arıza durumu olmadığı için teknik servis çağırarak kartı değiştirmelisiniz. Elektronik kartlar çoğunlukla tamir olmadığı için ya da tamirinin yeni kart ile yaklaşık aynı maliyet olduğu için direk değiştirirler.

TIKLA SERVİSİ ARA