Arçelik Çamaşır Makinesi Başlat Düğmesi Çalışmıyor

Çamaşır makinelerinin arızalanması ev içi temizliği sıkıntıya sokacak bir detaydır. Bu nedenle hızlı bir şekilde arıza tamir edilmeli ve gündelik yaşama dönülmesi istenir. Markası Arçelik de olsa çamaşır makinelerinin arızalanması oldukça olasıdır. Bu nedenle telaşlanmanıza gerek yok.

Arçelik çamaşır makinesinin başlat düğmesi çalışmadığı zaman ilk olarak sorunu tahlil etmek gerekir. İlk kontrol edilmesi gereken şey çamaşır makinesine elektrik gelip gelmediğidir. Bu nedenle prizleri değiştirebilir, bağlı olduğu prizin sigortasını kontrol edebilir ya da çamaşır makinesinin elektrik kablosunda bir sıkıntı olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer çamaşır makinesinin elektrik aksamında ya da evin elektriğinde bir sorun yoksa sorunun çamaşır makinesinde olacağına kanaat getirebiliriz.

Daha sonra kontrol edilmesi gereken şey ise sadece bir tane düğmenin mi, yoksa tüm düğmelerin mi çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Eğer sorun sadece bir düğmede ise, tuş bozulduğu için olabilir ve çok ciddi bir problem değildir. Tuşu ya da altında ki aksamı değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Fakat tüm tuşlar çalışmıyorsa o zaman sorun muhtemelen elektronik karttadır. Elektronik kartların arızası daha komplike ve zordur, bu yüzden profesyonel yardım almanız gerekebilir.

Çamaşır makinelerinin su boşaltamama ya da su alamama gibi durumlarda da başlat tuşunun çalışmadığına sıklıkla rastlanır. Bu nedenle teknik servisi çağırmadan önce bunları da kontrol etmekte fayda var.

TIKLA SERVİSİ ARA