Arçelik Çamaşır Makinesi Sıkmıyor

Çamaşır makinelerinin sıkma işlemi oldukça önemlidir. Çamaşırlar sıkılmadan çıkarsa çok ıslak olacağı için kuruma süresi çok fazla uzayacaktır. Bu nedenle böyle bir sorunla karşılaştığınızda bu durumu önemseyerek çözüm bulmakta fayda var.

İlk olarak çamaşır makinesinin sıkma programının aktif olup olmadığına bakılmalı. İstemeden bu programı kapattıysanız çamaşır makinesi doğal olarak sıkma işlemi yapmayacaktır. Ön panelde bulunan ışıklardan bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Bir diğer ihtimal elektronik kart arızasıdır. Eğer elektronik kartta bir arıza var ise sıkma programının komutunu gönderemiyor olabilir. Bu durumda sizin müdahale edeceğiniz bir şey olmadığı için Arçelik servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

Bir diğer akla gelen ihtimal de çamaşır makinenizin tahliye yapamadığıdır. Çamaşır makineniz su tahliyesi yapamıyorsa çamaşırları da sıkmayacaktır.

Bu durumda su tahliye borusunu kontrol ederek herhangi bir tıkanıklık ya da hortumda katlanma gibi durumlar olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Ayrıca tahliye borusunun da 60 ile 90 cm arasında bir yükseklikte olması gerekir. Bunun da altını çizelim.

TIKLA SERVİSİ ARA