Arçelik Kombi E03 Hatası

Kombiler yaz – kış kullanılmasından ötürü hayatımızda oldukça önemli yer kaplarlar. Kombi markaları arasında bütün beyaz eşyaları ile oldukça yaygın kullanılan Arçelik markası da önemli bir yer tutmaktadır. 1 sene içerisinde çalışmadığı zaman dilimi çok az olan bir beyaz eşyanın da hata kodlarını vermesi kaçınılmaz olmaktadır.

Bu sebeple Arçelik markasına ait kombilerde görülen Arçelik kombi e03 hatası kullanıcılar tarafından çözümü oldukça merak edilen hata kodlarından birisidir. Eğer kombiniz bu hata kodunu veriyorsa kombiniz aşırı ısınıyor ve termostat devreye girerek kombi kendini kullanıma kapatıyor demektir. Kombiden bu hata kodunu verdiğinde hiçbir verim alamayacağınız için bu hata kodunu çözmek gereklidir.

Kullanıcı olarak öncelikle kombinin petek konumunda olduğunu kontrol etmeli ve daha sonra petek vanalarının açık olmasına ve basıncına dikkat etmelidir. En az üç petek açık ve basıncın da 1,5-2 bar arasında olması gereklidir. Reset atılınca sorun ortadan kalkmazsa bunun birkaç sebebi olabilir.

Devir daim pompası sıkışmış olabilir, üç yollu vana konumu değişmiş ya da ortada kalmış olabilir ya da ana eşanjör tıkanmış ya da kireçlenmiş olabilir. Bu durumda arçelik kombi e03 hatası çözümü için teknik destek almanız önerilmektedir.

TIKLA SERVİSİ ARA