Arçelik Bulaşık Makinesi Islak Bırakıyor

Arçelik bulaşık makinesinin bulaşıkları ıslak bırakmasının teknik ya da kullanıcıya bağlı birçok sebebi vardır. Öncelikle kullanıcıya bağlı sorunları belirtmek gerekirse bunlardan ilki çatal bıçak ve saklama kaplarının plastik kısımlarının ıslak kalmasıdır.

Bulaşık makinesine bulaşık yerleştirmeden önce deterjan ile yıkanmış ise bu aşırı köpük oluşumuna sebep olacağından bulaşıkların yeteri kadar durulanamamasına neden olacaktır. Bu durum ayrıca parlatıcının etkisini azaltır ve kurutma ile ilgili kötü sonuçlara yol açacak dolayısıyla bulaşıklar ıslak kalacaktır. Bulaşık makinenizi kullanım talimatlarına uygun kullanınız. Ahşap alüminyum kalay veya bakırdan yapılmış bulaşıklar yıkanmamalıdır. Suyu emebilen parçaları (sünger, bez gibi) makineye koymayınız.

Bir diğer seçenek ise makineye yerleştirmeden yiyecek kalıntılarını iyi temizlenmelidir. Çatal bıçak tabakların birbirine çok yakın olmadığından emin olun. Birbirine temas eden bulaşıklar tam anlamıyla kurulanamaz. Hafif bulaşıklar üst sepete ağır olanlar ise alt sepete konmalıdır.

Son olarak pervaneler kontrol edilip makine öyle çalıştırılmalıdır.

Bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıkların daha kuru olması için ek parlatıcı ilave edilmelidir. Ek parlatıcı kurulamayı kolaylaştırır.

Teknik olarak ise kurutma programında sıkıntı olduğunda ise vakit kaybetmeden Arçelik servis ile irtibata geçilmelidir.

One comment

  1. Servis gelip rezistansını değiştirdi sorun çözüldü. Bizim yapacağımız iş değil en iyisi servise yaptırmak.

Comments are closed.

TIKLA SERVİSİ ARA