Arçelik Çamaşır Makinesi C10 Hatası

Çamaşır makinesi gibi beyaz eşyalarda herhangi bir arıza oluşması durumunda arızanın tam olarak ne olduğunu size bildiren bir takım hata kodları bulunur. Bu hata kodları onarım ve tamir açısından büyük bir avantaj sağlar. Bu hata kodları marka ve hatta modele göre farklılık gösterir.

Arçelik çamaşır makinelerinde C10 hatası genellikle kapı kilit arızası ya da kapı kilidi kısa devre hatasından kaynaklanır. Böyle durumlarda ya kapı kilitlenmez ve doğal olarak çamaşır makinesi yıkama programına başlayamaz. Ya da kapı kilidi hiç açılmaz. Eğer makine çalışmasına ya da kapı kilidi açılmasına rağmen bu hatayı veriyorsa elektronik kartta meydana gelen bir aksaklıktan kaynaklanabilir.

Arçelik çamaşır makinesinde C10 hatası aldığınızda teknik servisi aramadan önce resetleme işlemini yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Resetleme işlemi her model için farklıdır, bu yüzden kullanma kılavuzuna bakarak resetleme işlemini yapabilirsiniz. Eğer kullanma kılavuzunu bulamadıysanız Arçelik’in resmi internet sitesinden tüm modellerin kullanma kılavuzuna ulaşabilirsiniz.

Resetleme işlemine rağmen sorun çözülmediyse, o zaman teknik servisi arayarak profesyonel yardım isteyebilirsiniz. Teknik ekip ya kapı kilidini değiştirecek, ya kısa devre yapan kartı onaracak ya da değiştirecek, ya da elektronik kartta bu hataya sebep olan aksaklığı bularak düzeltecektir. Eğer bu konuda teknik bilgiye sahip değilseniz, bu işlemi sizin yapmanızı önermiyoruz. Aksi halde basit bir arızayı, daha büyük bir sorun haline dönüştürebilirsiniz.

One comment

  1. Çamaşır makinesinin kapağının tutamak yeri çok fazla zorladığımız için dil kısmı kırılmış sanırım. Onu değiştirince servis sorun çözüldü.

Comments are closed.

TIKLA SERVİSİ ARA