Arçelik Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor

Arçelik çamaşır makinesi kullanıcıları, kullandığı cihazın sağlamlığını ve işlevselliğini bilir. Fakat her elektronik cihaz gibi çamaşır makineleri de zamanla bozulabilir. Çamaşır makinesinin sürekli su alması ve çalışma başlamaması sorunu da bunlardan biridir. Peki buna sebep olan şeyler nelerdir?

Çamaşır makinelerinin içerisinde su seviye anahtarı bulunur. Bu parçanın amacı su seviyesini ölçerek yeterli miktarda ki suyu ayarlamaktır. Eğer bur parça bozulduysa çamaşır makinesi ya hiç su almaz, ya da sürekli su alır. Bu parçanın değişmesi yerinde olacaktır.

Çamaşır makinesinin kazanı ile motoru arasındaki ilişkiyi kuran kayışın kopmuş olması da böyle bir hataya sebep olabilir. Su almasına rağmen motor kazanı döndüremiyorsa çamaşır makinesi yıkama moduna hiç geçemeyecektir.

Çamaşır makinesinin motorunda bir arıza olması ya da eski tip bir model ise motordaki kömürün bitmesi motorun çalışmasını engelleyecektir.

Çamaşır makinesi su alma evresine kadar her şeyi yapacak ama kazanı döndürme, yani yıkama kısmına geçemeyecektir.

Sorun ne olursa olsun kendiniz müdahale etmeden Arçelik servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

One comment

  1. Bahsettiğiniz gibi su seviye anahtarı denilen parçayı servis değiştirdi ve sorunum giderildi. Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Comments are closed.

TIKLA SERVİSİ ARA